Gece Bahçesi / Kar Yağıyor

"Gece Bahçesi"nin "Kar Yağıyor" isimli kitabını Elif neredeyse doğduğu günden beri dinliyor, bu kitap acil durumlarda bizi kurtarıyor, arabamızın da kadrolu kitabı kendisi. Bu kitabı Elif'e okumaya başladığım günleri hatırlayınca gözlerim doluyor. O kadar şaşkın, heyecanlı ve mutlu bir yüz ifadesi oluyordu ki. Her seferinde "karda ayak izleri" yaparken Elif'in ayağını alıp kitaba bastırıyordum, kıkırdıyordu.


2015'te Elif ile beraber evdeyken ve evimiz merkeze çok uzak olduğundan her gün bahçede yürüyüş yapardık. Havanın karlı ya da eksi derecede olmasını da umursamazdık.
5 Ocak günü Ankara'ya ilk kar yağdığında Elif'i hemen giydirdim ve karlara oturttum, yanına Pembiş'i de almıştık. (şimdiki uyku oyuncaklarından biri) Acemi annelikten olsa gerek Elif'e külotlu çorap giydirmeyi akıl edemediğim için ayaklarından içeri kar girmiş ve Elif de korkmuştu ama o haliyle bile bu kitabı gülerek dinledi :)
İsimlerin okunuşu biraz zor olsa da bu kitabı ben de çok seviyorum. En sevdiğim bölüm de Bay ve Bayan Pontipine'in "Dürbünle bakınca görebilecekler mi?" bölümü.
Hala ezberden okuyabildiğime göre bu kitabı çok sevmiş olmalıyız :)
Google Plusda paylaş

Lokum Çocuk Kütüphanesi

En büyük hayalim, sabah uyandığımda kendimi işe gidiyor gibi hissetmeden bisikletime binip deniz kenarındaki çocuk kütüphanemin kapısını açmak, yer minderlerine gömülüp kitaplarıma dalmak ve kitaplar hakkında sohbet edebileceğim misafirlerimi beklemek.

2 yorum:

  1. Ahh iggle piggle Cenk'e yeni doğduğu zamanlardaydı sürekli okudum ve her okuyuşumda zevk aldım ve Cenk 'i hep mutlu ediyordu hayat dolu bir kitap 👍🏻 sağol Esra💕

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen katılıyorum Ülkücüğüm, hayat dolu neşeli bir kitap :) Sevgiler...

      Sil