Oyun Bahçesi

Elif'e hediye olarak gelen ilk kitap olduğu için yeri özel. Hamileliğimin son haftalarıydı ve ben Elif'e sadece hikaye kitabı okuyordum. Bu türdeki kitaplara bakmak aklıma bile gelmiyordu :)
Kargodan çıkan bu paketi görünce gözlerim dolmuştu. Elif doğacak, büyüyecek ve bu kitapla mı oynacaktı? Ne güzel-di!


Elif doğdu, büyüdü, oturmaya başladı, emeklemeye başladı ve neredeyse 2 yaşına kadar bu kitabı hep çok sevdi. Yolculuklarda da hep yanımızda taşıdık.

Kitapta 3 ayrı bölüm var ve tam olarak açıldığında 360 derece oluyor. Farklı dokularda dokunmalı yerler, minik bir boşluk (buradan parmak kuklalarla oynardık biz) ve sevimli çizimler var. Bebeklerin ilk 6 ay sadece siyah-beyaz ve kırmızıyı tam olarak algılayabildiğini okumuştum. Bu kitaptaki üç sayfadan biri de bu renklerle kaplanmış.

Elif ilk doğduğunda evde Lokum da vardı ve bu sayfadaki "Anne-Baba-Bebek-Kedi" tablosu bize çok uyuyordu.
2 yaşına yaklaşırken kitaba olan ilgisi azaldı ve şu ara (25 aylık) eski günleri anmak için arada karıştırıyoruz. Kitabın çok okunmaktan yırtılmış yerleri bize anılarımızı canlandırıyor.
Ne yazık ki şu an baskısı yokmuş bu kitabın ama bence Pearson Yayıncılık yeniden basar bu kitabı :)
Google Plusda paylaş

Lokum Çocuk Kütüphanesi

En büyük hayalim, sabah uyandığımda kendimi işe gidiyor gibi hissetmeden bisikletime binip deniz kenarındaki çocuk kütüphanemin kapısını açmak, yer minderlerine gömülüp kitaplarıma dalmak ve kitaplar hakkında sohbet edebileceğim misafirlerimi beklemek.

0 yorum:

Yorum Gönder