The World Of Eric Carle

Eric Carle'ın özgün tarzını seviyorum. Klasik bebek kitaplarında yer alan çizimlerden oldukça farklı bir şekilde çiziyor nesneleri/hayvanları. Bu minik kutu Elif'e hediye olarak geldiğinde hem çok şaşırdım hem de çok sevindim.


Kreşte bildiğim kadarıyla renklerden sayılardan minik minik İngilizce öğrenmeye çalışıyorlar ama bizim pek o yönde bir gayretimiz olmadı. Ben bu kitapları İngilizce öğretmesinden önce resimleri sebebiyle çok sevdim. Elifle bu kitaplara bakarken de İngilizcesiyle beraber Türkçesini de söylüyorum ama Elif de daha çok resimlerini seviyor. "Sayılar" ve "Hayvanlar" kitabına özel bir ilgisi var.

Minik olmaları oldukça sevimli, bebeklerin elinde rahatça tutmasını sağlıyor. Elif'in sevdiği bir diğer özelliği de kutusu elbette. O kutuya kitapları tek tek yerleştiriyor,arada kutuyu sallayıp müzik yapıyor veya kutuya başka oyuncaklarını koyup onlara ev yapıyor. Çok amaçlı bir seri kısacası :)
Yukarıdaki görselde yer alan horoz ve kelebek çok özenli ve çok tatlı bir çizim değil mi?
Google Plusda paylaş

Lokum Çocuk Kütüphanesi

En büyük hayalim, sabah uyandığımda kendimi işe gidiyor gibi hissetmeden bisikletime binip deniz kenarındaki çocuk kütüphanemin kapısını açmak, yer minderlerine gömülüp kitaplarıma dalmak ve kitaplar hakkında sohbet edebileceğim misafirlerimi beklemek.

0 yorum:

Yorum Gönder