Uykucu Aslan Nasıl Uyur? / Jane Clarke

Bu kitabı aylar önce kitapçıda görüp yüzümde hınzır bir ifadeyle kasaya yönelmiştim. O zaman daha Elifle uyku eğitimine başlamamıştık. Hayatımızda sadece "Benim Uykum Yok!" diyen bir 'Gübercin' vardı. "Uykucu Aslan"ın Elif'i de uyutacağını ümit etmiştim.
Aldığım zamanlarda pek ilgisini çekmedi ama son haftalarda kitabı ezberlediğime göre rahatlıkla Elif'in favori kitabı oldu diyebilirim.

Ben kitaplara biraz daha 'nitelik' yönünden baksam da Elif elbette daha farklı şeylere bakıyor. Kocaman resimler, başına bir şey gelen kahramanlar ve az yazılar daha çok hoşuna gidiyor. Hatta sırf bu yüzden uzun yazıları kısaltıyorum.
Bu kitap için tam olarak 2+ diyebilirim o yüzden hatta neredeyse doğumdan itibaren okunabilir. Canlandırma yerleri, dans etme sahneleri de mevcut.

Çizimleri bence neşeli her ne kadar aslan çizimi gözüme garip gelse de Elif seviyor. Serinin diğer 3 kitabını da Elif'in talebi üzerine almayı düşünüyorum.
1001 Çiçek bildiğim kadarıyla Arkadaş Yayınevinin markası, ben de Arkadaş Kitabevinden aldığım için orada tüm kitapları bulunabiliyor. Ve okul öncesi kitapların uçuk fiyatlarına karşın fiyatlar makul seviyede, bunu da söylemesem olmazdı.
Şu ara hayatımızda
Güvercin, Çu, Pembe Fil ve Uykucu Aslan favori yarışındalar.
En az "neden" ve "nereden" sorularını sorduğu kitaplar bunlar olduğu için de pek mutluyum.
Yalnız o pembe filin neden ve nereden uyuduğu hala sorgu aşamasında!

*Uykucu Kitaplar başlığı altına eklenebilir bu kitap da!

Uykucu Aslan Nasıl Uyur?
Yazan: Jane Clarke
Resimleyen: Georgie Birkett
Yaş grubu: 2+
1001 Çiçek Kitaplar, 2016, 20 sayfa, karton kapak
Google Plusda paylaş

Lokum Çocuk Kütüphanesi

En büyük hayalim, sabah uyandığımda kendimi işe gidiyor gibi hissetmeden bisikletime binip deniz kenarındaki çocuk kütüphanemin kapısını açmak, yer minderlerine gömülüp kitaplarıma dalmak ve kitaplar hakkında sohbet edebileceğim misafirlerimi beklemek.

2 yorum:

 1. Georgie Birkett'in tüm kitapları harika bence, küçük çocuklar çok seviyor. Bu bizim de favorilerimizden!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aldığımızdan beri kaç kere okudum sayısını hatırlamıyorum,
   1500?
   2000?
   :))

   Sil